.

Ludowy Zespół Sportowy w Wichrowie


[Budowa boiska] Przygoda ze sportem w Wichrowie zaczęła się w Szkole Podstawowej dzięki nauczycielowi wychowania fizycznego panu Stanisławowi Barteli. To on wciągnął nas do gry w piłkę nożną.

Po zakończeniu Szkoły Podstawowej wielu naszych chłopców grało w Bodzanowicach w kl.B. Po paru latach doszło do tego, że większa część drużyny to zawodnicy z Wichrowa. Tak więc postanowiono zawiązać własny klub sportowy.
LZS Wichrów założony został 07.03.1974r. przez Huberta Wieczorka oraz Seweryna Wieczorka. W skład pierwszej Rady wchodzili: Sofiński Roman – Przewodniczący, Bartela Stanisław – zast. Przewodniczącego, Libera Maria – sekretarz, Wieczorek Seweryn – skarbnik, Hubert Wieczorek – gospodarz. Od tego roku rozpoczęto organizować imprezy sportowe pomiędzy sąsiednimi wioskami nie tylko z piłki nożnej ale również organizowano zawody z piłki ręcznej Od 1975 roku LZS Wichrów uczestniczył w rozgrywkach kl. ”C” piłki nożnej, gdzie zajmował czołowe miejsca. Początkowo mecze rozgrywane były na „starym” boisku. Budowę nowego rozpoczęto w 1976 r. Przez czas remontów mecze rozgrywane były w Bodzanowicach.

[Rozmiar: 10757 bajtów] Budowa szatni dla piłkarzy i sędziów

Oficjalne otwarcie boiska LZS-u

[Rozmiar: 8624 bajtów]
© 2008 www.interka.pl, Visit dzwiedz